House of Commons Committees
Standing Committee on Industry, Science and Technology (INDU)
 
Skip to Content  Contact Committees | FAQ | Site Map | 
 
ARCHIVE
The site is currenlty in archive mode. To view recent information, please select the latest Parliament and Session.
40th Parliament, 2nd Session
January 26, 2009 - December 30, 2009

Membership

Select Members: Without Associate Members  |  All Members

The highlighted dates in the calendar indicate Committee Membership changes. To view the Committee Membership changes, please click on the highlighted dates in the calendar.

2009
January 2009Skip month.
SMTWTFS
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
February 2009Skip month.
SMTWTFS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
       
       
March 2009Skip month.
SMTWTFS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       
April 2009Skip month.
SMTWTFS
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
       
May 2009Skip month.
SMTWTFS
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
June 2009Skip month.
SMTWTFS
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
July 2009Skip month.
SMTWTFS
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
August 2009Skip month.
SMTWTFS
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
September 2009Skip month.
SMTWTFS
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
October 2009Skip month.
SMTWTFS
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
November 2009Skip month.
SMTWTFS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
       
December 2009Skip month.
SMTWTFS
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       

Latest Membership List

Chair
Michael D. Chong

Vice-Chairs
Robert Bouchard
Anthony Rota

Members
Gordon Brown
Siobhan Coady
Marc Garneau
Mike Lake
Brian Masse
Dave Van Kesteren
Robert Vincent
Mike Wallace
Chris Warkentin

Clerk of the Committee
From the Parliamentary Information and Research Service, Library of Parliament
Dan Shaw
Dillan Theckedath