House of Commons Committees
Standing Committee on Finance (FINA)
 
41st Parliament, 2nd Session
October 16, 2013 - Present

Membership

Select Members: Without Associate Members  |  All Members

The highlighted dates in the calendar indicate Committee Membership changes. To view the Committee Membership changes, please click on the highlighted dates in the calendar.

2013
October 2013Skip month.
SMTWTFS
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
November 2013Skip month.
SMTWTFS
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
       
December 2013Skip month.
SMTWTFS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       
January 2014Skip month.
SMTWTFS
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
February 2014Skip month.
SMTWTFS
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728 
       
March 2014Skip month.
SMTWTFS
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
April 2014Skip month.
SMTWTFS
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
May 2014Skip month.
SMTWTFS
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
June 2014Skip month.
SMTWTFS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
       
July 2014Skip month.
SMTWTFS
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
August 2014Skip month.
SMTWTFS
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Current Membership List

Chair
James Rajotte

Vice-Chairs
Scott Brison
Nathan Cullen

Members
Mark Adler
Mike Allen
Guy Caron
Gerald Keddy
Murray Rankin
Andrew Saxton
Dave Van Kesteren

Clerk of the Committee
From the Parliamentary Information and Research Service, Library of Parliament
June Dewetering
Michaƫl Lambert-Racine
Mark Mahabir